LT EN RU
Naujienos
2022 gruodžio 08 Svarbi informacija Vokietijos rinkliava sunkvežimiams (Toll-Collect)

Džiaugiamės galėdami Jums pranešti, kad jau prasidėjo faktinis Toll-Collect kelių mokesčio grąžinimas už laikotarpį 28.10.2020 – 30.09.2021. Už paraiškas, paduotas 2021 m. lapkritį, klientai jau gavo išmokėjimus. Dabar prasidėjo mokėjimai už paraiškas, pateiktas 2021 m. gruodį. Netrukus ateis eilė tų, kurie pateikė paraiškas gruodį ir vėliau. 

Plačiau
2022 rugsėjo 22 Baltarusija: atvykimo į kontrolės punktą laiko rezervavimas nutraukiamas. Įvažiavimas pasienyje į laukimo zoną bus apmokestintas

Informuojame, kad nuo 2022 m. rugsėjo 23 d. 00.00 val. Baltarusijos pasienio kelių transporto punktuose įvažiavimo į laukimo zoną laiko rezervacija bus nutraukta. Įvažiavimas į laukimo zoną vyks bendros eilės tvarka.

Plačiau
2022 rugsėjo 06 ES: Europos darbo agentūros lankstinukai „Vairavimo ir poilsio laikas“ ir „Vairuotojų komandiravimas“ ES kalbomis (tik nariams)

Europos darbo agentūra (ELA) pateikė pirmuosius informacinius lankstinukus vairuotojams apie kelių transportą visomis ES kalbomis. Dabar skelbiamos kalbos versijos, apimančios visas ES kalbas bei albanų, makedonų, turkų, rusų ir ukrainiečių kalbomis: čia.

Plačiau
2022 rugpjūčio 19 Baltarusijoje keičiasi elektroninių eilių organizavimo tvarka

Baltarusijos prezidentas pasirašė įsaką Nr. 280, pagal kurį iš dalies keičiama nuo 2015 m. galiojusi transporto priemonių elektroninio rikiavimo kontrolės punktuose sistema.

Plačiau
2022 rugpjūčio 02 Įsigaliojo Lietuvos Respublikos Kelių transporto kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai

Informuojame, kad nuo š. m. rugpjūčio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo Kelių transporto kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai ir papildymai, susiję su Mobilumo paketo reikalavimų įgyvendinimu.

Plačiau
2022 birželio 09 Mobilumo paketas: transporto priemonės grąžinimas

Europos Komisija paskelbė ilgai lauktus klausimus ir atsakymus dėl transporto priemonės grąžinimo namo. Skelbiama, kad transporto priemonė turėtų būti grąžinta į vieną iš veiklos centrų įmonėje, kuri disponuoja transporto priemone, įsisteigimo valstybėje narėje (viena iš vertimosi profesine vežimo kelių transportu veikla reikalavimų dalis). Klausimus ir atsakymus anglų kalba galima rasti čia.

Plačiau
2022 vasario 04 Vairuotojų komandiravimo taisyklių taikymas Europos Sąjungoje

Europos Komisija informavo, kad nuo 2022 m. vasario 2 d. ES kelių transporto komandiravimo deklaracijų portalas  tampa vienintele privaloma sistema, kurią operatoriai turi naudoti siųsdami deklaracijas, komandiruojant vairuotojus į bet kurią ES valstybę narę ir Jungtinę Karalystę. Nuo šios datos valstybėms narėms nebus leidžiama reikalauti, kad ES valstybėse narėse arba Jungtinėje Karalystėje įsisteigę vežėjai naudotųsi  nacionalinėmis sistemomis/svetainėmis, kad deklaruotų vairuotojų komandiruotę.

Nacionalinėse svetainėse pranešimai apie komandiravimą, tokiose sistemose, kaip SIPSI, MILOG, LIMOSA, MELLDLOKET, UTIK, LSDB, po 2022 m. vasario 2 d. neturėtų būti naudojami kelių transporto komandiruojamiems vairuotojams, vadovaujantis Direktyva 2020/1057.

Plačiau
2022 sausio 24 EK. Kelių transporto komandiravimo deklaracijos portalas jau prieinamas ir paruoštas naudoti

Europos Komisija informavo, kad Kelių transporto komandiravimo deklaracijos portalas  dabar yra prieinamas adresu: https://www.postingdeclaration.eu/landing ir paruoštas naudoti. Šiame naujame portale rasite dažniausiai užduodamus klausimus – DUK ir vaizdo įrašų mokymus, paaiškinančius, kaip naudotis portalu. Tiek DUK, tiek vaizdo įrašų mokymai yra prieinami visomis ES valstybių narių kalbomis, tačiau atkreipkite dėmesį, kad tai tik automatiniai vertimai, o artimiausiomis dienomis bus atlikti oficialūs vertimai.

Bet kokioms užklausoms  yra pagalbos puslapis https://www.postingdeclaration.eu/help  , kurį galite pasiekti tiesiogiai portale.

Taip pat informavo, kad mokymo portalas, kurį sukūrė mokymų dalyviams ir kelių transporto operatoriams, kaip galutiniams portalo naudotojams, ir toliau bus prieinama adresu: https://www.postingdeclaration-training.eu/landing  iki tolesnio pranešimo, kad vežėjai galėtų išbandyti portalą prieš naudodami jį profesiniais tikslais.  Šis portalas naudojamas tik mokymosi tikslais!

Plačiau
2022 sausio 19 Privalomas ES valstybių narių sienos kirtimo žymėjimas tachografe (tik nariams)

Nuo 2022 m. vasario 2 d., kertant  ES valstybės narės sieną, į skaitmeninį/išmanųjį  tachografą, rankiniu būdu, privaloma įvesti ir patvirtinti šalies simbolį.  Šalies simbolio įvedimas turėtų būti atliekamas pasienyje arba artimiausioje už sienos esančioje sustojimo vietoje.

Kai transporto priemonė sustabdoma, tachografo meniu turi būti pasirinkta ir patvirtinta  „Pradžios šalis / Pradžios vieta“ (tai galima padaryti, kai tachografe yra įdėta vairuotojo kortelė. „Šalies pabaiga / Vietos pabaiga“ – įvesti NEREIKIA) .

Jei valstybės narės siena kertama keltu arba traukiniu, atvykimo uoste arba stotyje, vairuotojas įveda šalies simbolį.

Instrukciją apie šalies simbolio įvedimą anglų kalba galima rasti čia

Plačiau
2021 spalio 29 Austrija. Nauji COVID-19 apribojimai patekti į darbo vietas nuo lapkričio 1 d (tik nariams)

IRU informavo, kad nuo lapkričio 1 d., visi, turintys fizinį kontaktą su kitais asmenimis savo darbo vietoje,  darbuotojai, savininkai ar operatoriai, gali patekti į darbo vietas tik tuo atveju, jei:

- jiems buvo atlikti testai (oficialus sertifikatas vokiečių arba anglų kalba apie ne senesnį kaip 24 valandų antigeno tyrimą, PGR tyrimas ne senesnis kaip 72 valandų arba oficialus įrodymas, apie antikūnų turėjimą, ne senesnis kaip 90 dienų),

- jie pasveiko nuo SARS-CoV-2 viruso (oficialus pasveikimo pažymėjimas vokiečių arba anglų kalba, ne senesnis kaip 180 dienų),

- jie skiepijami (oficialus sertifikatas vokiečių ar anglų kalba apie ne vėliau nei prieš 360 dienų darytą antrą ar trečią skiepą vakcinomis, kurioms reikalingi 2 skiepai; arba ne vėliau kaip prieš 270 dienų darytą antrą skiepą, arba ne vėliau kaip prieš 360 dienų darytą trečią skiepą vakcinomis, kurioms reikia tik vieno skiepo. Galiojančia vakcinacija taip pat laikoma ankstesnis susirgimas ir vienas ar daugiau skiepų per 360 dienų).

Transporto darbuotojams (krovinių ir keleivių vežimui)  NĖRA jokių išimčių.

Tačiau „fiziniais kontaktais“ nelaikomi, maksimaliai du fiziniai kontaktai per dieną, vykstantys lauke ir jei kiekvienas kontaktas trunka ne ilgiau kaip 15 minučių (pvz., profesionalūs vairuotojai).

Šaltinis: IRU, Austrijos klimato apsaugos, aplinkos, energetikos, mobilumo, inovacijų ir technologijų ministerija

Plačiau
2021 spalio 13 Italija COVID-19. Priminimas dėl priemonių taikomų nuo 2021.10.15 (tik nariams)

IRU informuoja, kad atsižvelgiant į daugelį klausimų, gautų dėl nuo spalio 15 d. Italijoje taikomų taisyklių, toliau pateikiama taikomų priemonių santrauka:

Plačiau
2021 spalio 11 Jungtinės Karalystės ir ES sienos pokyčių apžvalga (tik nariams)

„Northgate Public Services“ (bendrovė, dirbanti su JK kelių naudotojų mokesčiu) įvairiomis kalbomis parengė  dokumentus, kuriuose apibendrinti nauji reikalavimai vežėjams ar vežėjams, kurie gabena prekes į Didžiąją Britaniją ir iš jos (Anglija, Škotija ir Velsas).

Ji apima:

1. Svarbius pakeitimus nuo 2021 m. spalio 1 d.

2 Krovininių transporto priemonių judėjimo registracijos procesą.

3. ES ir Didžiosios Britanijos importo kontrolės atnaujinimai nuo 2022 m. sausio 1 d.

4. Kur rasti daugiau informacijos.

Dokumentai anglų ir lietuvių kalbomis.

Šaltiniai: RHA, Northgate Public Services

Plačiau
2021 rugsėjo 30 Lenkija. Nuo spalio 1 d. e-TOLL tampa vienintele kelių mokesčio sistema

Primename, kad nuo rytojaus mokesčiai už Lenkijos kelius bus mokami tik per e-TOLL sistemą. Šiandien, vidurnaktį, senoji viaTOLL sistema baigia savo darbą.

Plačiau
2021 rugpjūčio 19 IRU garbės diplomų apdovanojimai

IRU, kaip ir kiekvienais metais, šiemet organizuoja IRU garbės diplomų apdovanojimus. „Linavos“ nariai apdovanojimams gali teikti tarptautiniuose reisuose dirbančių vairuotojų kandidatūras. IRU garbės diplomu apdovanojami labiausiai nusipelnę vairuotojai, kurių veikla yra pavyzdys jaunesniems vairuotojams, tuo pačiu skatinant saugumą kelyje ir gerinant profesijos įvaizdį.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad anketą turi pildyti įmonės vadovas iki rugpjūčio 31 d. Anketa yra pildoma lietuvių kalba. Ją užpildyti galite paspaudę čia: https://www.iru.org/apps/iforms-app?form_id=3068&lng=li&src=idocs

Jeigu kiltų kokie neaiškumai pildant anketą, kviečiame susisiekti su „Linavos“ tarptautinių ryšių ir projektu vadovu Džiugu Vaičiūnu +37061540230 arba dziugas.vaiciunas@linava.lt

Plačiau
2021 liepos 26 Nauji reikalavimai dėl testavimosi!

Š. m. liepos 26 d. įsigalioja, 1999 m. gegužės 7 d. Nutarimo Nr. 544, pakeitimai, kuriais LRV papildė Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, pasitikrinusiems ir (ar) periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sąrašą. Šiame nutarime į sąrašą įtrauktos krovinių tarptautinio vežimo  ir viešojo transporto ir keleivių vežimo veiklos.

Tai pat šiame nutarime numatyta, kad šias veiklas vykdančių įmonių darbuotojams periodiniai sveikatos patikrinimai atliekami ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo, atsižvelgiant į užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, epidemiologinius ypatumus. Jeigu terminas tikrintis sueina būnant užsienyje, tokiais atvejais jis atliekamas grįžus į Lietuvos Respubliką ne vėliau kaip per 48 valandas nuo atvykimo. Jei darbas dirbamas ir (ar) veikla vykdoma nereguliariai, sveikatos patikrinimas atliekamas ne vėliau kaip likus 48 valandoms iki darbo ar veiklos pradžios, bet ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo. Sveikatos patikrinimai atliekami iki paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino dėl užkrečiamosios ligos pabaigos, atsižvelgiant į tai, kuris iš jų baigiasi vėliau.

Vyriausybės planuose – ateityje testavimą apmokestinti. Tad už testą turėtų sumokėti darbdavys arba pats darbuotojas. Todėl kviečiame aktyviau vakcinuotis transporto sektoriaus darbuotojus!

Visa informacija apie vakcinaciją ir testavimą suteikiama trumpuoju telefono numeriu 1808!

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK).

Plačiau
2021 liepos 21 Kvietimas darbuotojų vakcinacijai

Gerbiamas Lietuvos darbdavį,

1808 komanda prisideda prie ministro kvietimo pasirūpinti savo įmonės darbuotojais ir tuo pačiu visais Lietuvos gyventojais, jų gerove. Laimingi darbuotojai užtikrina sėkmingą verslo nenutrūkstamą veiklą bei saugią aplinką darbe, namuose, visuomenėje. Jūsų rūpestis savo įmonės žmonėmis tai puikus pavyzdys kaip reikia saugoti savo ir aplinkinių sveikatą, siekiant sugrįžti į įprastinį gyvenimo ritmą.

Kviečiame visus norinčius įmonės darbuotojus registruotis vakcinacijai, atvyksime į Jums patogią vietą, patogiu laiku.

Siunčiame Jums anketą, kurią reikia užpildyti pagal Jūsų darbuotojų poreikius ir mobilios komandos koordinatorius su Jumis susisieks susitarti tikslaus atvykimo laiko.

https://forms.gle/hqwvBKwVprTj5LY99

Dėkojame už bendradarbiavimą.

Su geriausiais linkėjimais, karštosios linijos 1808 komanda

LR Sveikatos apsaugos ministro kreipimasis čia.

Plačiau
2021 liepos 15 Susitikimas su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais (tik nariams)

Š. m. liepos 20 d. 16 val. vyks Linavos ir SAM nuotolinis susitikimas dėl transporto įmonių darbuotojų testavimo ir vakcinavimo klausimų.

Norintys dalyvauti susitikime, informuokite mus el. paštu - info@linava.lt, nurodydami vardą, pavardę ir el. paštą, į kurį gausite prisijungimo nuorodą.

Taip pat kviečiame paruošti Jums rūpimus klausimus iš anksto ir atsiusti iki liepos 19 d. 12 val. tuo pačiu el. paštu - info@linava.lt.

Plačiau
2021 vasario 25 Anketa dėl problemų Rusijoje

Artimiausiu metu bus organizuojamas susitikimas su Rusijos Federacijos ekspertais dėl problemų, susijusių su tarptautiniais pervežimais į/iš Rusijos.

Kviečiame visus, kuriems tai aktualu, skubiai užpildyti anketą.

Būsime dėkingi už Jūsų pateiktą informaciją.

Plačiau
2021 vasario 08 COVID-19: Austrijos atvykimo taisyklių pakeitimai (tik nariams)

Austrijos vežėjų asociacija AISÖ informavo, kad atsižvelgiant į COVID-19 sąlygas, visi keliautojai iš ES ir EEE valstybių prieš atvykdami į Austriją privalo pateikti elektroninę deklaraciją („Išankstinis kelionės  leidimas“) ir 10 dienų būti karantine.

Plačiau
2020 gruodžio 30 Pratęstas terminas nustatyti naujus keleivių vežimo maršrutų kriterijus

Konkurencijos taryba nusprendė atidėti Lietuvos transporto saugos administracijai (LTSA) nustatytų įpareigojimų įvykdymo terminą. LTSA leista iki 2021 m. lapkričio 14 d. organizuoti įmonių konkurencingas atrankas.

„Vertiname teigiamai, kad buvo išgirsti mūsų raginimai atidėti Konkurencijos tarybos nutarimo įgyvendinimą, nes pandemija sudavė keleivių pervežimo sektoriui rimtą smūgį, po kurio dalis įmonių gali neatsitiesti. Ne kartą kreipėmės į Susisiekimo ministeriją ir siūlėme iš lengvatinių keleivių gabenimo sutaupytas lėšas nukreipti į nuostolių dengimą ir taip padėti milijoninius nuostolius patiriančioms keleivių pervežimo įmonėms, tačiau į mūsų prašymus atsižvelgta nebuvo. Kyla grėsmė dėl dalies maršrutų išnykimo, o tai neišvengiamai pablogins gyventojų susisiekimą tarp miestų ir miestelių,“ – teigia asociacijos „Linava“ viceprezidentas, Keleivinio transporto tarybos pirmininkas Rimantas Martinavičius.

Toks sprendimas buvo priimtas po LTSA kreipimosi į Konkurencijos tarybą. Kreipimesi buvo nurodyta, kad jau imamasi veiksmų nustatant naujus maršrutus, tačiau prašoma terminą pratęsti. LTSA Konkurencijos tarybai pateikė informaciją, jog su Susisiekimo ministerija susiderino ir parengė projektą, kuriame numatyti kriterijai, aiškiai apibrėžiantys maršrutų nustatymo tvarką, tačiau šiuo metu dėl COVID-19 aplinkybių keleivių vežimo tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais veikla vykdoma išskirtinėmis trumpalaikėmis sąlygomis, todėl LTSA sunku įvertinti realų maršrutų poreikį bei atlikti kitus veiksmus, siekiant patvirtinti naujus maršrutus ir organizuoti konkursus.

Kaip žinoma, Konkurencijos taryba pripažino, jog LTSA, pratęsdama sutartis su 42 vežėjais vežti keleivius tolimojo reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais, ribojo konkurenciją ir neleido į rinką įeiti naujiems dalyviams. LTSA įpareigota ne tik sumokėti daugiau kaip 43 tūkst. eurų baudą, bet ir nutraukti sutartis, o vežėjus atrinkti paskelbus konkurencingos atrankos procedūras. Toks Konkurencijos tarybos sprendimas yra apskųstas administraciniam teismui.

Konkurencijos tarybos nutarimas (visas tekstas)

Patariamosios tarybos protokolas

 

Plačiau
KLAUSK