LT EN RU
Naujienos
2022 gruodžio 12 LTSA skelbia tarpmiestinių autobusų vežėjų konkurso pirmąjį etapą

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) informacija, jog pradedamas organizuoti tarpmiestinių autobusų vežėjų konkursas ir kviečiama iki  šių metų gruodžio 30 d. pateikti paraiškas. LR Seime kol kas nepritarus LR Vyriausybės siūlymams dėl Kelių transporto kodekso pakeitimų, LTSA, įgyvendindama 2020 m. Konkurencijos tarybos įpareigojimą pašalinti konkurencijos ribojimą, organizuoja konkursą.

Plačiau
2022 gruodžio 09 Patvirtinta kvota darbuotojams iš trečiųjų šalių 2023 metams: paslaugų sektoriui – 5,6 tūkst. daugiau nei praėjusiais metais

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Užimtumo tarnybos (UŽT) pateikta informacija apie tai, kad kitiems metams iš viso nustatyta 35 950 kvota trūkstamų profesijų trečiųjų šalių piliečiams. Didžioji jos dalis – 60,1 proc. tenka paslaugų sektoriui, tai yra 5600 kvotos vienetų didesnė nei buvo šiemet. Toks pasiūlymas pateiktas atsižvelgiant į tai, kad šiemet pagal 11 paslaugų sektoriuje esančių trūkstamų profesijų įdarbinta 18000 užsieniečių, iš jų krovinių vežėjų – 17405. 

Plačiau
2022 gruodžio 08 „Linava“ XLII kongresas neįvyko

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad 2022m. gruodžio 8 d. nuotoliniu būdų turėjęs vykti „Linava“ XLII kongresas neįvyko, kadangi kongreso dalyvių daugumos balsais nebuvo pritarta numatytos kongreso darbotvarkės tvirtinimui. Dėl naujo kongreso organizavimo laiko ir vietos „Linava“ Prezidiumas spręs artimiausiu metu.  

Plačiau
2022 gruodžio 08 Svarbi informacija Vokietijos rinkliava sunkvežimiams (Toll-Collect)

Džiaugiamės galėdami Jums pranešti, kad jau prasidėjo faktinis Toll-Collect kelių mokesčio grąžinimas už laikotarpį 28.10.2020 – 30.09.2021. Už paraiškas, paduotas 2021 m. lapkritį, klientai jau gavo išmokėjimus. Dabar prasidėjo mokėjimai už paraiškas, pateiktas 2021 m. gruodį. Netrukus ateis eilė tų, kurie pateikė paraiškas gruodį ir vėliau. 

Plačiau
2022 gruodžio 07 Seimo Ekonomikos komitetas: šiuo metu esanti kvotų nustatymo tvarka yra neefektyvi

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad gruodžio 7 d.  Seimo ekonomikos komitete buvo svarstytas kvotų dėl vairuotojų įdarbinimo iš trečiųjų šalių Lietuvoje klausimas. Buvo konstatuota, kad šiuo metu esanti kvotų nustatymo tvarka yra neefektyvi, neatliepianti vežėjų automobilių keliais verslo sektoriaus poreikio, tad nutarta pasiūlyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Užimtumo tarnybai ją tobulinti. 

Plačiau
2022 gruodžio 07 Kongresui pirmininkaus neteisėtus veiksmus atlikęs buvęs generalinis sekretorius M. Atroškevičius

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad po įvykusio nuotolinio balsavimo, kuris surengtas pagal nuotolinio kongreso organizavimo tvarką, paaiškėjo, jog š. m. gruodžio 8 d. XLII kongreso metu jam pirmininkaus Mečislovas Atroškevičius, buvęs asociacijos generalinis sekretorius, o dar anksčiau – viceprezidentas, dėl kurio neteisėtų veiksmų buvo švaistomos asociacijos „Linava“ lėšos ir turtas.

Plačiau
2022 gruodžio 06 Tolimojo susisiekimo reforma dvejojantys vežėjai įžvelgia geležinkelių transporto protegavimą

Keleivių vežėjų atstovai ir toliau abejoja dėl kai kurių punktų, esančių tolimojo susisiekimo reformoje. Joje įžvelgiamas geležinkelių transporto protegavimas, o tai esą neturi nieko bendro su laisva rinka. Protegavimas matomas dėl to, jog reformoje buvo sakoma, kad autobusų maršrutų tvarkaraščiai turės būti suderinti su traukinių maršrutais. Manoma, kad dėl to vežėjai patirs nuostolius, nukentės ir keleiviai, kurie praras jiems įprastus maršrutus.

Plačiau
2022 gruodžio 06 Kongrese bus siūloma atnaujinti asociacijos „Linava“ įstatus. Kodėl būtina tai daryti?

Gruodžio 8 d. vyksiančiame Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ XLII kongrese bus siūloma patvirtinti naujus „Linavos“ įstatus. Tai – vienas svarbiausių klausimų darbotvarkėje, nes patvirtinus naujos redakcijos įstatus, transporto verslo bendruomenę atstovaujanti asociacija žengtų stiprų žingsnį į priekį, formuojant nepriekaištingą reputaciją viešojoje erdvėje ir paspartintų sektoriui reikalingiausių sprendimų priėmimą. Dalijamės su Jumis svarbiausia informacija, kodėl naujų įstatų patvirtinimas leistų „Linavai“, kaip lobisto statusą turinčiai asociacijai, veikti dar sklandžiau.

Plačiau
2022 gruodžio 02 Kodėl siūloma didinti asociacijos „Linava“ nario mokestį?

Gruodžio 8 d. vyksiančiame Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos„Linava“ XLII kongrese, atsižvelgiant į dabartinę nestabilią ekonominę situaciją bei ateities perspektyvas, asociacijos sekretoriato vadovybės bei daugumos Prezidiumo narių sprendimu bus siūloma iki 720 eurų pakelti asociacijos „Linava“ nario bei kandidato į narius kasmetinio mokesčio dydį. Norime su Jumis pasidalinti trumpa ir tikslinga informacija, kodėl nario mokesčio didinimas yra ne žalingas, bet priešingai – naudingas tiek asociacijai, tiek jos nariams žingsnis. Taip pat norėtume atkreipti dėmesį, kad nario mokesčio didinimas jokiu būdu negali būti siejamas su noru išvengti kitų asociacijos išlaidų mažinimo, nes išlaidų mažinimas atsisakant kai kurių paslaugų, yra jau pritaikytas.

Plačiau
2022 gruodžio 02 R. Vosylius: svarbu kuo greičiau paneigti, jog asociacijoje dirba abejotinos reputacijos žmonės

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ Prezidiumo narys, Teisinių ir organizacinių reikalų komiteto pirmininkas Romas Vosylius tvirtina, kad „Linavos“ valdymo organuose dalyvaujantys asmenys privalo būti suinteresuoti kuo greičiau paneigti kai kurių Seimo narių viešai išsakytas mintis, jog šioje transporto ir logistikos bendruomenę atstovaujančioje organizacijoje, kaip ir Futbolo federacijoje, dirba abejotinos reputacijos asmenys.

Plačiau
2022 gruodžio 01 „Linavos“ mokymo centras kviečia į gruodžio mėnesio mokymus

Prasidėjus jau paskutiniam šių metų mėnesiui „Linavos“ mokymo centras siūlo metus pabaigti labai produktyviai bei kviečia į gruodžio mėnesio kursus, kurie turėtų sudominti visus transporto ir logistikos sektoriaus profesionalus.

Plačiau
2022 gruodžio 01 Užimtumo tarnyba: kvotos darbo jėgai iš trečiųjų šalių perskirstomos tarp sektorių, bendras skaičius lieka panašus

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais  asociacija „Linava“ dalijasi svarbia informacija iš Užimtumo tarnybos. Atsižvelgusi į darbo rinkos tendencijas, Užimtumo tarnyba siūlo 2023 m. trūkstamų profesijų darbuotojų poreikį tenkinti 350 vienetų didinant paslaugų sektoriaus iš trečiųjų šalių įvežamų darbuotojų kvotą. Iš viso ateinantiems metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai siūloma nustatyti 35 950 kvotą trūkstamų profesijų trečiųjų šalių piliečiams. 

Plačiau
2022 lapkričio 30 Z. Buivydas. Reakcija dėl Revizijos komisijos paskleistos informacijos

Gerb. asociacijos „Linava“ nariai, reaguojant į neseniai išsiųstą Revizijos komisijos laišką asociacijos nariams, norėčiau pasidalinti tikslinga informacija, paneigti neteisingus faktus ir įnešti aiškumo, kad bendruomenės nariai nebūtų klaidinami, manipuliuojama jų nuomone prieš artėjantį kongresą, kuris vyks kitą savaitę, gruodžio 8-ąją.

Plačiau
2022 lapkričio 30 Priminimas – kvietimas asociacijos „Linava“ nariams registruotis į XLII kongresą

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ primena, kad jau kitą savaitę, ketvirtadienį, gruodžio 8 d., 10.00 val., nuotoliniu būdu vyks asociacijos XLII kongresas, į kurį nespėjusieji užsiregistruoti tai padaryti dar gali iki rytojaus, gruodžio 1 d., 10.00 val. Maloniai kviečiame būti aktyviais bendruomenės nariais, registruotis ir dalyvauti, išsakyti savo poziciją transporto ir logistikos bendruomenei svarbiais klausimais. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad kongresas nuotoliniu būdu organizuojamas taupant organizacijos lėšas, nes surengti kongresą gyvai kainuoja iki 20 tūkst. eurų.

Plačiau
2022 lapkričio 30 Lietuvos muitinė griežtina patikras kroviniams

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Lietuvos muitinės informacija, kad šią savaitę muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.

Plačiau
2022 lapkričio 30 Lietuvos muitinė pateikė naujausią informaciją apie užsienio vežėjų įvažiavimo į Lietuvą tvarką

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais  asociacija „Linava“ dalijasi svarbia informacija iš Lietuvos muitinės, apie tai, kad trečiųjų šalių vežėjas, įvažiuodamas į Lietuvos teritoriją ar išvažiuodamas iš jos, privalo pateikti kelionės leidimą, kuris išduotas transporto priemonės savininkui.

Plačiau
2022 lapkričio 29 Viskas, ką turime žinoti apie dienpinigius: kaip jie apskaičiuojami, mokami ir mažinami?

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“  dalinasi Lietuvos Respublikos (LR) valstybinės darbo inspekcijos naujiena apie  dienpinigius: kaip jie apskaičiuojami, mokami ir mažinami?

Plačiau
2022 lapkričio 28 Nepraleiskite progos sudalyvauti gyvai vyksiančiame, transporto sektoriui itin aktualiame seminare – diskusijoje

„Linavos“ mokymo centras siūlo nepraleisti puikaus šanso bei visus kelių transporto bei logistikos srityje dirbančius asmenis kviečia dalyvauti neeiliniame, gruodžio mėnesio pradžioje vyksiančiame seminare – diskusijoje „Darbo santykių aktualijos kelių transporto įmonėje“. Tai yra neeilinė galimybė pasisemti itin vertingų žinių, kadangi seminarą ves ir svarbiausius akcentus apie darbo užmokesčio sistemą, komandiruotės dienpinigių apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkas bei kitus panašius dalykus papasakos šios srities specialistas, advokatas dr. Justinas Usonis.

Plačiau
2022 lapkričio 25 Naujos skatinimo priemonės elektromobilių įsigijimui ir naudojimui

Po ilgų diskusijų Europa apsisprendė, kad nuo 2035 metų elektromobiliai su vidaus degimo varikliais nebebus gaminami. Lietuvoje šis sprendimas buvo sutiktas aktyviomis diskusijomis, prisimenant ambicingus tikslus, kuriuose numatyta per artėjantį dešimtmetį lietuvius susodinti į elektromobilius. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava” dalijasi aktualia informacija apie naujas skatinimo verslui priemones skirtas elektromobilių įsigijimui ir naudojimui.

Plačiau
2022 lapkričio 24 Jūsų nuomonė – be galo svarbi: kviečiame užpildyti apklausą dėl vairuotojų poreikio

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ nori įvertinti vairuotojų poreikį Lietuvos įmonėse, ir esant poreikiui, tarpininkauti įdarbinant vairuotojus iš trečiųjų šalių. Tad mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Prašome skirti vos keletą minučių bei pateikti Jūsų įmonės poziciją šiuo klausimu užpildant apklausą.

Plačiau
KLAUSK